12 października

Idź na wybory

Człowiek jest zwierzęciem.
No, na przykład tak samo jak hiena, a w zasadzie krokuta cętkowana. 

To bardzo mądre zwierzę, chociaż wśród ludzi ma raczej zły PR.

I podam wam tu bardzo życiową ciekawostkę. 
Pani hiena ma łechtaczkę. Ale nie taką zwykłą. Zaczarowaną.

Ona jest olbrzymia (oraz podłużna i zakończona kolcami) nie tylko w proporcji do reszty ciała, ale także w porównaniu (bo zapewne interesuje to posiadaczy penisa) do męskiego członka. Zbudowana jest z ciał jamistych, co pozwala na utrzymanie łechtaczki w stanie erekcji. Jednak nie służy ona kopulacji, a okazaniu dominacji. Nie bez kozery nazywana jest niby-PENISEM. A że "niby"? A że "penisem"? Cóż, nauka nie jest doskonała, zasadniczo wpisana w dominujący dyskurs, czy jak kto woli "ducha epoki" - męskie spojrzenie na świat przez pryzmat własnego członka.

Hieny tworzą stado. Ich organizacja opiera się matriarchacie. Im większa łechtaczka tym jej posiadaczka stoi wyżej w hierarchii. Ta, która ma największą łechtaczkę (i wysoki poziom androgenów) jest samicą alfa, a te będące niżej w hierarchii mają niepisany nakaz lizania jej łechtaczki.

Jednak każdy kij ma 2 końce. 
Super jest mieć dużą łechtaczkę. Można nią sikać na stojąco. Gorzej, jeśli tak jak hiena, tą długą, mierzącą do 17 cm łechtaczką masz urodzić. Podczas porodu u większości samic łechtaczka pęka i nigdy nie wraca do poprzedniego stanu, aż 15% hien cętkowanych umrze podczas swojego pierwszego porodu. 

Natura jednak bywa przewrotna w swoim okrucieństwie: im większe stężenie męskich hormonów, tym większa łechtaczka, ale też zajście w ciążę trudniejsze, a taka hiena zamiast wychowywania potomstwa realizuje się w sferze publicznej swojego stada.
 
Co ważne, że względu na budowę anatomiczną kopulacja hien cętkowanych jest możliwa tylko i wyłącznie (!) za zgodą samicy (obkurcza ona swoją łechtaczkę umożliwiając samcowi wprowadzenie penisa). 

Do czego zmierzam? 
 
Bądź jak krokuta cętkowana. 
Nie daj się wyr*chać.
Idź w niedzielę na wybory.

Ściskam udami
Wiktoria Morella

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger