12 października

Każda wulwa jest inna

Porno miesza nam w głowach. Ale także medyczna nomenklatura, czy popularnonaukowe, modelowe grafiki organów płciowych. 
Wulwa jawi się tam jako piękna, symetryczna i soczysta brzoskwinka (, żeby nie powiedzieć morelka 🍑🤭😄) o idealnym kształcie. 

Piękna zawsze! 🧡
Symetryczna już niekoniecznie. 


Nieidealny wygląd wulwy jest częstym powodem kompleksów, zmniejszonego poczucia własnej wartości, a w konsekwencji wycofania w sferze erotycznej. A przecież, w praktyce "wargi sromowe mniejsze" (płat cienkiej skóry pozbawionej owłosienia i gruczołów portowych) są w wielu przypadkach większe niż "wargi sromowe większe" (zbudowane z tkanki tłuszczowej, porośnięte włosami). Dlatego też zalecana jest zmiana nazewnictwa, która dokładniej oddaje rzeczywistość: wargi sromowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Jeśli twoje wargi sromowe wewnętrzne są silnym źródłem dyskomfortu fizycznego np. odczuwasz ból przy chodzeniu to możesz skorzystać z zabiegu refundowane go w ramach NFZ. Jednak musisz się liczyć z długim oczekiwaniem na zabieg. 

Jeśli wygląd twoich warg sromowych powoduje u ciebie dyskomfort "tylko" psychiczny możesz skorygować ich wygląd operacyjne (labioplastyka) na własny koszt. 

Ściskam udami 
Wiktoria Morella 

[Gustav Klimt, Danae, 1907-1908, secesja; naga kobieta, na którą spada złoty deszcz leży w pozycji embrionalnej, przeżywa rozkosz i mówi: mam duże i wystające wargi sromowe wewnętrzne. I to jest normalne]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger