14 października

nie płacz nad rozlanym mlekiem, bo z pustego i Salomon nie naleje

Dziękuję Ci za to, że poszłaś/poszedłeś na wybory! 

Wiesz... moje serce bije po lewej stronie, ale przecież nie o to chodzi, żeby mieć takie same poglądy. Świat byłby nudny. I byłaby to hipokryzja z mojej strony, gdybym promowała różnorodność i akceptację dla "inności", a jednocześnie hejtowała tych, którzy mają inne zdanie niż ja. Nikt z nas nie jest idealny, wszyscy popełniamy błędy. Więc nie oceniam innych nie będąc w ich sytuacji. Nasze społeczeństwo jest już wystarczająco podzielone i zapominamy o tym, że to co nas łączy to fakt, że wszyscy jesteśmy ludźmi. 

Więc nie płacz teraz nad rozlanym mlekiem, bo z pustego i Salomon nie naleje.


Jako społeczeństwo latami pracowaliśmy na taki wynik. Niski poziom wiedzy i kompetencji społecznych ogółu, elity zamknięte w swojej małej szklanej bańce widzące tylko czubek własnego nosa, nieumiejętność wyciągania wniosków, marginalizowanie potrzeb osób o niskim kapitale kulturowym i ekonomicznym, pogarda wobec wykluczonych z dyskursu publicznego zbiera swoje owocne żniwo. Jednak mimo, różnic światopoglądowych i obecnych podziałów społecznych możemy odnaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. 
To edukacja.

A tymczasem,  mimo wszystko, przybijmy sobie piątkę za aktywność obywatelską. 

To mały krok do przodu. Do następnych wyborów zostały już tylko 4 lata. 
Do zobaczenia! 

Ściskam udami 
Wiktoria Morella

[Jan Matejko, Rejtana, 1866;  ironiczny komentarz odwołując się do powyborczej rzeczywistości A.D. 2019: nie płacz nad rozlanym mlekiem, bo z pustego i Salomon nie naleje].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger