13 listopada

Bo fantazja jest od tego, żeby...

Wiesz ile kobiet ma fantazje seksualne?

Zależy od źródła. 
Bo rozpiętość jest spora. Od 37% do 100% co przeciętnie, jakby kij wbić w środek, daje...
Niestotne, bo przeciez fantazje są czymś tak ulotnym i indywidualnym, że trudno o obiektywny, mierzalny wynik. Porzucmy schematy! 
Fantazje seksualne mogą być też czymś wstydliwym. I już nie chodzi o przerysowany obraz żony, która współżyjąc z obowiązku marzy o przystojnym listonoszu. Ani o to, że o kobiecych fantazjach w tonie ekspertów wypowiadali się mężczyźni uzurpując i narzucając kobietom to co powinny (a raczej nie powinny) myśleć na temat własnej seksualności, a co na lata zakodowalo się w naszej kulturze. 

Są wstydliwe, bo czasem wyłamują się z obrazu jaki my same mamy na swój temat.
Chociaż my je kreujemy czasem nie są od nas zależne. Ot, taki psikus mózgu. 

Ale jak to?! Stateczna matka, żona, moralnie prawa obywatelską, katolicka marzy o kontrolowanym gwałcie albo o namiętnym wylizaniu wulwy swoje wspołpasażerce z komunikacji miejskiej, z którą codziennie podróżują rano do pracy? Nonsens. Co by ludzie na to powiedzieli?! To niemoralne! 
Więc czasem wstyd połączony jest z  lękiem przed własnymi fantazjami. 
Zupełnie niepotrzebnie. 


Fantazje seksualne  są czynnikiem wielu wypadkowych: własnych doświadczeń seksualnych, pierwszych doświadczeń, emocji, obejrzanego niedawno filmu, jakiegoś wydarzenia z naszego życia, o którym zupełnie zapomniałyśmy. Czasem to są stałe schematy, czasem zmieniają się wraz z wiekiem, doświadczeniem. Nie zawsze są możliwe do zrealizowania: fantazje o gwałcie bywają podnidcajace. W rzeczywistości traumatyczne. Przy spełnianiu swoich fantazji seksualnych, jak i w przypadku wszystkich projekcji, trzeba się liczyć z rozczarowaniem. 

Czy warto zatem marzyć? 
Oczywiście. 
To podnosi naszą kreatywność. 

Ściskam udami 
Wiktoria Morella 

[Jacques-Louis David, Portret Madame de Vernignac, z domu Henrietta Delacroix, starsza siostra artysty Eugene Delacroix, 1799; kobieta patrzy pewnie w dal i mówi:  lubię i akceptuję swoje fantazje seksualne. I to jest normalne]. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger