04 grudnia

Środa dzień loda

Środa to dzień🍦, jak głosi miejskie porzekadło. 

Ile w tym prawdy?
Jak to z przepowiedniami bywa: będzie albo nie będzie.
I nic na to nie poradzisz 🤷‍♀️🤷‍♂️


Ale na niektóre kwestie masz wpływ. Niebagatelny❗

Bo taki skromny, dla niektórych niezobowiązujacy, lodzik lub minetka, seksem oralnym zwany, może podpaść pod "paragraf" ryzykownych zachowań seksualnych.
Szczególnie jeśli przypadkowy oral jest bez zabezpieczenia, a nowo poznana przyjaciółka tudzież przyjaciel sekseskapad nie jest ci dobrze znana/-y.
Ale czemu lodzik w kondomie skoro dzieci z tego nie będzie⁉️, zaraz ktoś zapyta. 

Bo antykoncepcja barierowa (tu mowa o prezerwatywach/chusteczkach lateksowych) to nie tylko ochrona przed niechcianą ciążą. To zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. I mimo, że ta metoda nie uchroni cię w 100% ani przez ciążą ani przez zakażeniem, to znacznie zmniejszy ryzyko. Lepszej po prostu nie ma (nie licząc szklanki zimnej wody zamiast 😉). 

Metoda barierowa chroni obie strony, chociaż bardziej narazoną na zakażenie jest strona "robiąca dobrze", przewrotnie zwana w tej konfiguracji pasywną. 

Czy w związku z tym powiem ci, że masz unikać zachowań ryzykownych, że masz zaprzestać uprawiać seks z wieloma partnerami/-kami, z nieznajomymi osobami, pod wpływem alkoholu (o narkotykach nie wspominam, bo choć dość powszechne to nielegalne) lub to wszystko jednocześnie? 

Nie. To jest twoje życie. Jeśli czerpiesz z tego satysfakcję i nie krzywdzisz tym siebie (❗) ani nikogo innego to nikt nie ma prawa cię oceniać. 

Stosuj zabezpieczenie. Nie tylko w środę. 

Ściskam udami 
Wiktoria Morella 

Za nadesłany materiał merytoryczny dziękuję Urszula Czwartkowska <3

[Maja Berezowska, Miłość i przyjaźń, czyli szczęście doskonałe; barierowe metody antykoncepcji chronią przed chorobami przenoszonymi poprzez kontakty seksualne].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger