01 stycznia

Co ma pochwa do postanowień noworocznych?

Chciałam napisać coś o postanowieniach noworocznych i pojechać klasyką, że schudnę, rzucę palenie, ograniczę alkohol, zacznę więcej ćwiczyć, będę żreć mniej, nauczę się czegoś nowego, pojadę gdzieś gdzie jeszcze nie byłam lub że nie mam żadnych postanowień (niepotrzebne skreślić). 
Ale tak się składa, że od 3 dni żadna celna puenta nie przychodzi mi do głowy. Nie, miałam jedną. 
Jako puenta chciałam napisać, że pochwa sama się oczyszcza. 
No, ale w sumie oko, wątroba, czy tam inna kiszka też. I wcale nie trzeba żadnej diety cud zwanej detoksem, która nie wiedzieć dlaczego głównie polega na zakwaszaniu organizmu.

Chociaż (uwaga❗) pochwę - seks zabawkę to nie dotyczy, ją po samomiłości trzeba dokładnie wypłukać, a najlepiej umyć preparatem do delikatnej skóry i pozostawić do wyschnięcia. Nieodpowiednia impregnacja sztucznej pochwy kończy się ostrym driftem i obolałym członkiem. 

Kwaśny odczyn (pH 3,8 - 4,4) ludzkiej pochwy zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów oraz rozwoju drobnoustrojów. Zachwianie równowagi kończy się infekcją. Dlatego nie myje się pochwy, nie płucze irygatorem (płukanie nie jest formą antykoncepcji), nie szoruje się pochwy mydłem. 
Wydzielina z pochwy nie tylko nawilża ją, ale także oczyszcza. Wydzielina nie jest jednak zawsze taka sama, jej wygląd, konsystencja oraz ilość zmienia się wraz z cyklem, ale także wiekiem czy pobudzeniem seksualnym, ciążą. Więc jeśli nie odczuwasz dyskomfortu w okolicach intymnych najprawdopodobniej wszystko jest w normie👍

Ach, i bym zapomniała: infekcje grzybiczne czy bakteryjne nie muszą być (i zazwyczaj nie są) pokłosiem kontaktów seksualnych. 

Czy zatem jedyne co pozostaje to wietrzenie❓ 
Nie. Owszem, okolice intymne myje się, ale wargi sromowe, łechtaczkę, ujście cewki moczowej oraz okolice odbytu. Najlepiej preparatem przeznaczonym do tego celu. 

A puenta pisana także jako pointa niech będzie taka: pochwy się nie myje. Ona oczyszcza się sama.


Ściskam udami 
Wiktoria Morella 

[Amedeo Modigliani, Nude on a Divan, 1918; naga kobieta leży i mówi: nie myję pochwy, ona oczyszcza się sama. I to jest normalne]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger