06 stycznia

Dbanie o higienę intymną jest męskie

O pielęgnacji ciała mówi się sporo.
A mimo wszystko o higienie penisa mówi się niewiele. Temat jest społecznie marginalizowany. W przeciwieństwie do kobiecej higieny intymnej, wszak co druga reklama trąbi o obligatoryjnej świeżości c*pki. 


Dlaczego męska higiena intymna jest ważna? 
Pomijając kwestie smakowo-zapachowe w przypadku kontaktów seksualnych, brak higieny jest najczęstszą przyczyną zapalenia żołędzi i napletka. 

Jasne, zapalenie może być wynikiem infekcji bakteryjnej (dwoinki rzeżączki, chlamydie), grzybiczej (z rodzaju Candida) czy wirusowej (opryszczka). Jednak to stosunkowo niewielki odsetek tej powszechnej dolegliwości. 

Łatwiej o utrzymanie higieny mają posiadacze penisa bez napletka (przyczyną usunięcia fałdu skórnego mogą być zwyczaje religijne, praktyczne lub efekt uboczny operacyjne leczonej stulejki), więc jeśli napletek to nie twój problem, przejdź do punktu 2.

1. Po pełnym zsunięciu napletka, 
2. ciepłą wodą, zmyj znajdującą się pod napletkiem (głównie w rowku zażołędnym) mastkę, czyli nic innego jak resztki spermy, złuszczony nabłonek, mocz oraz bakterie, które je rozkładają. 
3. Myj się dłonią w kierunku od żołędzi do końca penisa. 
Możesz również umyć się dedykowanym do tego celu preparatem o neutralnym pH. Bo tak jak i w przypadku kobiecych miejsc intymnych, męskie genitalia lepiej się czują kwaskowatym środowisku.
4. Nie zapomnij o jądrach! One również są pokryte twoją fizjologiczną wydzieliną. I, w odróżnieniu od penisa, pocą się.
5. Wytrzyj genitalia czystym ręcznikiem.

Voila! 

Szczególną higienę powinni zachować chłopcy (do 3 roku życia napletek jest zlepiony z żołędzią i jest to naturalne, ale też utrudnia zachowanie higieny), osoby otyłe oraz cukrzycy. 

Brak higieny i brak leczenia to nie tylko chwilowy dyskomfort (ból, świąd). 

Konsekwencją nieleczonej infekcji może być: pozapalna stulejka (zwężenie napletka), która w skrajnym przypadku uniemożliwia oddawanie moczu, zwężenie ujścia cewki moczowej, blizny, zniekształcenie żołędzi, zrośnięcie napletka i żołędzi.

Dlaczego o tym piszę?

Bo czysty penis jest także w moim, nomen omen, interesie.

Ściskam udami
Wiktoria Morella 

[Sylvia Sleigh, Łaźnia turecka, 1973; dbanie o higienę intymną jest męskie] 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger