14 stycznia

Smells like my vagina

Pewnie już wiesz, świeczki o zapachu waginy to, mimo wysokiej ceny (75 $), sprzedażowy hit, a pikanterii dodaje fakt, że sygnowane są przez Gwyneth Paltrow, więc można sobie odpowiedzieć o czyją pochwę chodzi.

Marketingowy majstersztyk.Najczęściej na temat zapachu waginy Gwyneth wypowiadają się panowie. Z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że nie jedną waginę w życiu wąchali, więc znają się na temacie.


Tylko nie wiedzieć czemu wielu z nich z przekąsem twierdzi, że jakby miało płacić za wąchanie pochwy to już lepiej pójść na targ rybny. To się nawącha za darmo, c'nie❓

I tak, i nie.

Bo nadal pokutuje powszechne przekonanie, że kobiece okolice intymne zalatują surową rybą.

Czy to możliwe❓Tak.

Otóż, rybi zapach z pochwy jest objawem infekcji (a powodem stanu zapalnego jest zachwiany naturalny, kwaśny odczyn pH pochwy, który powoduje nadmierne namnażanie się bakterii beztlenowych lub zakażenie pierwotniakami - rzęsistki pochwowe).

Przyczyn może być wiele: stres, nieprawidłowa higiena, antybiotykoterapia, wkładki domaciczne, antykoncepcja homonalna lub bardziej prozaicznie, otarcia czy mikrourazy w trakcie stosunku. Do zakażenia pierwotniakiem może dojść poprzez stosunki seksualne, ale także brak higieny, w tym kontakt z zainfekowaną, zaschniętą spermą.


W połowie przypadków JEDYNYM objawem bakteryjnego czy pasożytniczego zapalenia pochwy będzie biało szara lub pienista wydzielina o rybim zapachu.


Czasem infekcji może towarzyszyć ogólny dyskomfort okolic intymnych (ból, także po stosunku, świąd, pieczenie, częstomocz, ogólne uczucie zmęczenia, podwyższona temperatura ciała).


Przez wieki kobiety (i mężczyźni) borykały się z infekcjami okolic intymnych stosując naturalne metody leczenia. Wszak innych nie było. Można domniemywać, że z bardzo marnym skutkiem, skoro w kulturowych skryptach z wiedzy tajemnej przekazywanej z ojca na syna nadal pokutuje przekonanie, że naturalny zapach pochwy to zapach 🐟.

A czy to normalne ❓Nie.

Z braku rzetelnej wiedzy, dobrej diagnostyki i skutecznych metod leczenia patologia została uznana za normę.

Ściskam udami

Wiktoria Morella

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger