15 maja

Dziewczynką być

Bądź grzeczna. Nie ubrudź się. Co ty robisz ⁉️ Tak nie wolno. Uważaj❗ Daj mi to, nie umiesz nawet tego zrobić. Mam z tobą tyle problemów, dlaczego nie jesteś taka jak... 4 z matematyki❓ Widocznie nie jesteś w tym dobra, to typowe dla ciebie. Nie garb się przy stole❗ Panience nie wypada. To jest modne ❓ Ubierasz się jak dziwka. Nie biegaj, bo się przewrócisz. I zapamiętaj na zawsze, pokornie ciele dwie matki ssie. Dzieci i ryby głosu nie mają, bo co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. A jak będziesz niegrzeczna to cię dziad porwie.


Dziecko, musisz to i musisz tamto (malować się, nosić szpilki, ćwiczyć, mieć długie włosy, ładnie się ubierać), bo inaczej męża nie znajdziesz.

Bądź miła, uległa, czysta słuchaj się starszych, słyszę całe życie.

I jak, wytresowana w pokorze i strachu przed sprzeciwem, mam bronić swoich praw⁉️ Kiedy nauczę się siebie❓ Kiedy będę miała czas na pomyłki, doświadczanie życia na własnych zasadach❓

Dorośniesz to porozmawiamy.

Nonsens. Wtedy to już może być za późno.Ściskam udami
Wiktoria Morella


[Jan Steen, Dziewczynka jedząca ostrygi, 1658 - 1660, odważnie patrzy i mówi: wstanę od stołu, mimo że nie zjem do końca. I to jest normalne].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger