19 lutego

Madonna ladacznicą

Mam koleżankę, a nawet dwie (to akurat żadne łał), które jakiś czas temu były w związkach. Też szału nie ma.

Ale… owi mężczyźni mieli jedną cechę wspólną (chociaż się nie znali i różnił ich poziom wykształcenia oraz status materialny). Więc, dla uproszczenia narracji, nazwę tych panów jednym imieniem.


Euzebiusz, postanowił z miłości swojej zamknąć swoją ukochaną w złotej klatce. Nie musiała płacić na randce, w ogóle fundował jej całe życie, kupował jej co dusza zapragnie, sponsorował wakacje, choć (bardzo) majętny nie był. No, gwiazdkę z nieba by jej przychylił. Rozwiewał wszystkie jej troski, nawet te o których jeszcze nie zdążyła pomyśleć. Przyjeżdżał specjalnie dla niej i bez okazji wręczał wielkie bukiety róż. Romantyk, powiesz. 

Ale ideałów nie ma. Pewnie pomyślałaś/-eś, że w zamian oczekiwał ciepłej strawy i zaspokojenia oralnego❓ Nic z tych rzeczy.
Uważał, że jego wybranka serca nie ma potrzeb seksualnych. Przecież dziwki by nie wybrał. On owszem, takie potrzeby ma i w jego pojęciu okazjonalne zakiszenie ogóra na mieście było w pełni akceptowalne. To stanowi o męskości. Był także zazdrosny i zaborczy. Wolał, żeby siedziała w domu.

Obie się rozstały. Pierwsza zanim zdążyła się związać z kimś innym. Druga, zanim definitywnie się z nim rozstała, szukała miłosnego spełnienia w ramionach kochanka.
Nie mi to oceniać.

Do czego zmierzam❓

Mimo, że o seksie dużo się mówi i wydawałoby się, że seksualność nie jest już żadną tajemnicą to stereotypowe wyobrażenia, wzorce jakie otrzymaliśmy w dzieciństwie są nadal aktualne (tu: akurat mit Madonny i ladacznicy, ale to przecież nie jedyny wzorzec). I odporne na racjonalne argumenty. Bo, bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, tożsamość uproszczenia myślowe rządzą, w sposób mniej lub bardziej świadomy, naszym życiem. Nawet w XXI wieku.

Ściskam udami
Wiktoria Morella

[Henri de Toulouse-Lautrec, La Gulay wchodzi do Moulin Rouge z dwiema kobietami, 1892; kobieta z dumą patrzy i mówi: Nie lubię uproszczeń. Wolę wyzwania. A życie jest jednym z nich].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger