10 maja

A co powiesz na snowball?

Opowiem ci całkiem śmieszną historię, bo wczoraj to się normalnie uśmiałam pod wąsem, że ho ho.

Znasz technikę śnieżnej kuli? Snowball sampling to sposób doboru respondentów przy badaniach socjologicznych, ale też badań terenowych np. etnograficznych. Najczęściej stosuje się ją w przypadku badań w trudno dostępnej/zamkniętej grupie: półświatek lub mała miejscowość/wieś. Co kto lubi. Generalnie chodzi o to, że nawiązujesz kontakt z respondentką/-em, która/-y poleca ci kolejne osoby, z którymi możesz przeprowadzić wywiad. I ilość interlokutorek/-ów rośnie proporcjonalnie do przeprowadzonych wywiadów. Proste? Jasne, że proste.I wczoraj właśnie dowiedziałam się co znaczy snowball w slangu. Uwierz mi, na bank niesocjologicznym.

A więc, ekhem, snowball to określenie sytuacji, w której jedna osoba wylizuje, wysysa spermę (niekoniecznie swoją) w pochwy lub odbytu drugiej osoby płci dowolnej, a następnie poprzez pocałunek przekazuje ją w usta kolejnej, trzeciej osoby (również płci dowolnej).

Tak wiem, wasze spojrzenie na warsztat badawczy socjolożki/-ga już nigdy nie będzie takie samo 😜
A tak w temacie badań socjologicznych/statystycznych ciekawa jestem ile osób praktykuje snowball, a ile to tylko fantazjuje, a ile namiętnie ogląda?

Ściskam udami
Wiktoria Morella
_
[Pieter Bruegel, Zimowy pejzaż z łyżwiarzami i pułapką na ptaki (niem. Winterlandschaft mit Eisläufern und Vogelfalle), 1565; A co powiesz na snowball?].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger