02 maja

... a potem zacznij to robić.

Z badania przeprowadzonego przez prof. Izdebskiego wynika, że statystycznie współżyjemy rzadziej i krócej (wliczając w grę wstępną, jej długość w ostatnich 30 latach, w porównaniu z danymi z 1989 roku, uległa znacznemu skróceniu) niż pokolenie naszych rodziców.

I chociaż najlepszym seksem mogą (statystycznie) pochwalić się 40-latki i 40-latkowie to w ogólnym rozliczeniu pokonało nas tempo życia. Zmęczenie, stres, przepracowanie, presja na realizację planów i ambicji zawodowych, wychowywanie dzieci, które to z kolejnego etapu życia stało się kolejnym projektem do zrealizowania. A teraz także pandemia maczała w tym swoje palce.

Zaskakujące, mimo popularyzacji i zwiększenia dostępności antykoncepcji, nieplanowana ciąży boimi się tak samo jak nasi "statystyczni" rodzice.

Smutna to konstatacja. Cóż mogę rzec, spokoju życzę w tych trudnych czasach.


A może właśnie to jest ten moment kiedy powinniśmy się na chwilę zatrzymać i zastanowić się co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Cytując słowa Laski z filmu "Chłopaki nie płaczą" powiem tak: w życiu musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie, co lubisz robić. A potem zacznij to robić.

Ja już wiem. I nie, nie będę jarać blatów. Chociaż brzmi kusząco 😜

Ściskam udami
Wiktoria Morella
_
[Paul Cézanne, Grający w karty, 1893-1896: jeden z mężczyzn mówi: w życiu musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie, co lubisz robić. A potem zacznij to robić].
_
Poniżej link do kultowej sceny
https://youtu.be/gXiaobpV8iE

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger