01 czerwca

Na górze róże na dole chwasty. Wysyłasz mi dick pic - jesteś żałosny

Foucault zdefiniował domniemaną mechanikę władzy jako ubogą w środki, monotonną w taktyce, pozbawioną pomysłowości i skazaną na wieczne samopowtarzanie. Mechanika władzy to nasza codzienność.
_
Pik, pik. Dostaję wiadomość z instagrama od nieznanej mi osoby - nazwa użytkownika nie pozwala na identyfikację płci. Ale to się dość często zdarza. Nic nadzwyczajnego. Otwieram wiadomość.
Mendżajna (penis i jądra schowane między udami), w okolicy pępka leży kurze jajko. Cóż za wysublimowane poczucie humoru. I nagle cyk. Uda się rozchylają, penis wali w jajko (albo prawie, nie wiem, nie oglądałam powtórki). I pyk. Jest! Penis! Jupijajej! Są i jądra. Cudownie! No wprost książkowy okaz!
_
Za zmianą nie stoi rewolucja, skandal, jednorazowa akcja, poruszenie społeczne czy wyłom od normy. Tylko monotonne powtórzenia, nasze czyny, akty, słowa do bólu przewidywalne, powtarzalne, często nawet nieuświadomione, które nie niosą za sobą innych sensów niż te, które niosą wprost, które stanowią naszą "normę", nasze tu i teraz.
_
Więc i jestem.
Do bólu przewidywalna.
Powtarzalna i monotonna.


Penisoosobo, niechciane zdjęcia/filmiki przedstawiające genitalia to przemoc (!).

Nie, to nie jest śmieszne.
(chciałbyś żeby twoja żona/partnerka/kochanka dostawała takie zdjęcia/filimiki od anonimowych penisoosób?)

Nie, to nie jest żart.
(wysłałbyś ten filmik swojej córce?)

Nie, to nie jest podniecające.
(wysłałbyś ten filmik swojej matce?)

To przemoc.
(dlaczego mi to wysyłasz?)

A na przemoc nie wyrażam zgody.
(i nie napiszę "przykro mi bardzo, ale...", bo przykro mi nie jest)

Wiktoria Morella
_
[Jean-Honoré Fragonard, „List miłosny”, 1770; kobieta siedzi przy biurku, czyta list, patrzy z pobłażaniem i mówi: Na górze róże na dole chwasty. Wysyłasz mi dick pic - jesteś żałosny].

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Wiktoria Morella , Blogger