Menu

O mnie

makijaż i zdjęcie Kasia Machoł @iammacholka

Pewnego dnia, pisząc kolejny post, pomyślałam, że potrzebna jest przestrzeń, w której znajdziesz rzetelne informacje z zakresu antropologii seksualności, czy holistycznie rozumianej edukacji seksualnej podane w przystępnej formie. Bo często czytane w biegu i pośpiechu media społecznościowe nie sprzyjają lepszemu poznaniu siebie, swojej fizjologii, cielesności czy mechanizmów kultury, w której przyszło nam żyć.

Natomiast historia tego skąd się wzięła Wiktoria Morella jest nieco dłuższa.

Zakończyłam swoją 6-letnią przygodę z doktoratem, obroniłam się z wyróżnieniem (co jest o tyle ważne, że dało mi poczucie graniczące z pewnością, że pisać to ja jednak umiem, i to z sensem) i wróciłam po dwóch macierzyńskich na urzędniczy etat. Ale… to nie była moja praca marzeń, wciąż brakowało mi kontaktu z szeroko rozumianą nauką, brakowało mi pisania, sposobu skanalizowania myśli, samorozwoju. I tak, z czysto egoistycznych pobudek, stworzyłam postać Wiktorii Morelli. Po prostu, początkowo traktowałam morellowanie jako coś co robiłam tylko i wyłącznie dla siebie. Nie dla pracodawcy, nie dla męża, nie dla dzieci. Dla siebie. I…


makijaż i zdjęcie Kasia Machoł @iammacholka

[Morella] jest Krystyną Czubówną współczesnej seksualności. Oswaja najdziksze rejony i zagląda tam, gdzie nieodważył(a)byś się/ nie pomyślał(a)byś, by zajrzeć, a mimo to czujesz się bezpiecznie i u siebie.

Tulipska

I wtedy pojawiłaś/pojawiłeś się ty. Czytając moje teksty, komentując. I w pewnym momencie zorientowałam się, że przestałam pisać dla siebie. Że to wszystko ma głębszy sens. Zaczęłam pisać dla nas. Chciałam dzielić się z tobą swoją wiedzą, doświadczeniami, spojrzeniem na świat, żebyśmy mogły uczyć się od siebie. Żeby nas świat był lepszy.